هیچ چیز ترسناک‌تر از انسانی نیست که پای حرفش، آرمانش، باورش نمی‌ایستد. او به چشم‌برهم‌زدنی می‌تواند هر چیز را معامله کند، از روحش گرفته تا اطرافیانش…

 

----------------------------------------------
پ.ن1: مشکلی که مسلمونا دارن انجماد فکریه ... حرفای هزارسال پیش، کارای هزار سال پیش.. مثلا پسرش از بیکاری و فقر داره هلاک میشه.. خودش یکسره یا سوریه است یا کربلا یا مکه.. این لینک رو ببینید  می فهمید من چی می گم/

پ.ن2: خیلی چیزها عوض شده.. اگر میخوای بدونی راهی که داری میری درسته یا نه.. با انسانیت مقایسه اش کن. اگر در راستای انسانیته درسته اگر نه غلطه.. ول کنید دین چی میگه و خدا و ..(ببخشید با خدا که جلسه نداشتند که... ) این ها با هزاران واسطه میرسن به زمان پیامبر.. من یک حرف به شما میزنم صدجور توضیح و تفسیر میشه وای به حال اینکه با هزاران واسطه از پیامبر شنیده شده باشه. دیگه چی ته اش می مونه؟

پ.ن3: دیروز سر کلاس متون اسلامی از استاد پرسیدم می بخشید: توی نهج البلاغه حضرت علی ع می فرمایند: "با زن ها مشورت کنید هرچی گفتند بر خلافش عمل کنید" (نهج البلاغه نامه 13) یا درهمانجا میگویند: "که رای آنها سست و در تصمیم گیری ناتوانند." واقعا نباید باهاشون مشورت کرد؟

جواب این بود که اقتضائات اون زمان و بخاطر وجود فردی مثل عایشه این حرف زده شده..آیا این جواب را نمیشود به همه چیز تطبیق داد؟ نمیشود در مورد هر چیز بگوییم اقتضائات زمان؟

نوشته شده در ۱۳٩٠/٧/٢۳ساعت ۸:۳٥ ‎ب.ظ توسط علیرضا نظرات () |